ÖYKÜLERİMİZ

Tider çalışanları olarak yaşadığımız etkileyici deneyimleri öyküleyerek belli aralıklarla paylaşmak istediğimiz bu sayfa derneğimizin gönüllülerine de açıktır. Hafızanızda yer eden bir gönüllülük hikayeniz varsa bize yazmakta tereddüt etmeyin. Sayfamızın ilk öyküsünü İletişim Uzmanımız Merve Gömüç kaleme aldı.

26/02/2018

Sevgili koşucumuz Feral Yolal Sunar’dan…

 

2018 yılının ilk yardımseverlik koşusu Runatolia için bağış kampanyamı açmış ve sosyal medya hesabında duyurmuştum. Linkedin bağlantılarımdan bir bağışçı ki sadece bir kez karşılaştık ve 10 dk sohbet edebilmiştik, daha ilk gün bir ailenin bir yıllık ihtiyacı olan 265 TL’yi yollamış ve ardından aşağıdaki maili atmış:

07/09/2016

Temel İhtiyaç Derneği yardıma ihtiyacı olan insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen, kaymakamlıkla işbirliği içinde çalışan ve karşılığında hiçbir şey beklemeyen, insanlara karşı her zaman iyilik ve sıcak bir gülümsemeyle yaklaşan bir sivil toplum kuruluşu. Burada yapmış olduğum staj hayatımda daha önce farkına varmadığım ve beni kişisel anlamda geliştiren katkılar sağladı.

21/05/2016

Günlerden salıydı ve Destek Market’ten yararlanan ailelerin evlerine ziyaretler gerçekleştirecek olmanın heyecanıyla yollara koyulmuştuk.

Uzun zamandır bu bölgede yaşamama rağmen, arşınladığım sokaklar şehirden çok uzakta yerler gibi geliyordu. Oysa derneğimizin bulunduğu yere belki de 15 dakika mesafede bir mahalledeydim.