ADIM ADIM YARDIMSEVERLİK KOŞUSU

   TİDER Koşucusu Olun

 

 

       ADIM ADIM

Tamamen gönüllüler tarafından yönetilen Adım Adım, tüzel kişiliği olmayan bir sivil toplum oluşumu olarak 2008 yılında  faaliyet göstermeye başlamıştır.  Bireylerin spor yoluyla harekete geçmesini sağlayarak, toplumsal dayanışmaya ilham kaynağı olmaya çalışır. Bu amaç doğrultusunda, yardımseverlik koşuları ile Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK), bireyler ve kurumlardaki farkındalığını/bilinirliğini artırarak, bağış kaynaklarının geliştirilmesine aracılık eder.

Sen de yardımseverlik koşusu yoluyla Adım Adım Tider Koşucusu olmak için formu doldurabilirsin!  Kayıt Formu

      Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Koşu gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları ('STK') için kaynak yaratma metodudur.

Bu yöntem ile koşucular ulusal veya uluslararası koşu/triatlon/duatlon/bisiklet/yüzme gibi yarışlara katılmadan önce duyuru ve çağrılarını kendi aile, dost ve tanıdık çevrelerine e-posta aracılığıyla duyururlar. Duyurularında TİDER'in projesine bağış çağrısında bulunurlar. Bağışlar doğrudan doğruya TİDER'in ilgili proje için açılan resmi banka hesabına yapılır.

Yardımseverlik koşusu sırasında gönderilen mektuplar sayesinde sadece bağış toplamazsınız aynı zamanda kalbinizi ısıtan bir amaç için, çözülmesini arzu ettiğiniz, dikkat çekmek istediğiniz bir amaç için sosyal çevrenize mail gönderip duyuru yaparsınız. Bu bir nevi yardımseverlik koşusu TİDER için elçiliktir. Bağışın yanısıra farkındalık yaratır ve israf ile yoksulluk sorununun çözümüne katkıda bulunursunuz.

SEN DE TİDER KOŞUCUSU OLMAK İSTERSEN FORMU DOLDURMAN YETERLİ!

      İyilik Peşinde Koş Platformu Nedir?

İyilik Peşinde Koş Platformu, Adım Adım’ın desteklediği Sivil Toplum Kuruluşlarının Projeleri için koşmak isteyen gönüllülerin kullanacağı bir yardımseverlik koşusu web platformudur

Koşucular bu platform ile ;

  • Kampanyalarını yaratabilirler.
  • Anlık olarak kampanyalarına yapılan bağışların miktarını ve sayısını takip edebilirler.
  • Kredi kartı ile kampanyalarına direk bağış alabilirler.

 

TİDER Koşucusu Olun